ПрАТ
«Миронівська птахофабрика»

Про компанiю

ПрАТ «Миронівська птахофабрика» одна з найбільших птахофабрик України та Європи. Це підприємство замкнутого циклу від виробництва добового молодняка до виробництва м’яса курчат-бройлерів. Підприємство виготовляє продукцію як для реалізації на внутрішньому ринку України, так і для експорту до багатьох країн світу.

ПрАТ «Миронівська птахофабрика» входить до складу Групи підприємств ПАТ «Миронівський хлібопродукт» (МХП). Компанія-виробник продукції бренду «Наша Ряба».

Довідка: МХП – вертикально інтегрована компанія. Щоб стати незалежною від постачальників та коливань цін на сировину,  компанія вирощує аграрні культури для забезпечення власних комбікормових заводів, виробляє корми для власних батьківських і бройлерних птахофабрик. МХП контролює повний виробничий цикл, від маленького курчати до дорослої птиці та кінцевого продукту; провадить дистрибуцію через власний парк вантажівок. Компанія розвиває мережу фірмових франчайзингових магазинів, через яку продає вироблену продукцію.

Операційна діяльність

ПрАТ «Миронівська птахофабрика» складається з:

 • Інкубаторно-птахівничої станції, де встановлено обладнання компанії Pas Reform (Голландія), потужністю 214 444 800 яєць/рік.
 • Виробничих дільниць з вирощування птиці (26 дільниць (бригад): на 24-ох – по 16 пташників та на 2-ох – по 20 пташників). Для утримування птиці на підрозділах з вирощування встановлено сучасне обладнання компаній VDL (Голландія), Big Dutchman (Німеччина), Roxell (Бельгія).
 • Комплексу з переробки курчат-бройлерів. Тут встановлено обладнання провідних світових виробників: Stork та Meyn (Голландія), Marel (Данія), CFS (Німеччина), Poss (Канада). Діє дві лінії забою птиці.
 • Цеху утилізації продуктів виробництва. Обладнання компаній Haarslev Industries, (Данія) та Mavitec (Голландія).
 • Очисних споруд комплексу з переробки курчат-бройлерів. Тут проходить повна очистка скидів комплексу від органічних залишків, в основі якої лежить біологічний метод очищення із застосуванням швидкісних біологічних реакторів. Обладнання компанії «Нью Хауз Технолоджі» (Голландія).
 • Транспортної служби. Налічує близько 280 одиниць автотранспортної техніки, зокрема 30 автобусних маршрутів для забезпечення доставки працівників підприємства на роботу та додому.

Показники роботи підприємства за 2016 рік:

 • Виробництво м′яса птиці на рік – 259 755 тис. тонн
 • Кількість голів, яку виростили – 137 275 млн. голів

Сертифікація підприємства

Сертифікат HALAL; Дозвіл ЄС: Номер: 23-07-32 PМ; 23-07-32 PF; 23-07-32 SAB

Сертифікат BRC Food Safety (редакція 7).

Соціальне забезпечення працівників

Кількість працівників підприємства – 3544 особи. За 2016 рік їм сплачено понад 245 млн. грн. заробітної плати. При цьому середньомісячна зарплата складала 7453,5 грн.

На ПрАТ «Миронівська птахофабрика» для всіх працівників діє соціальний пакет:

 • видача пільгової продукції 1 раз на місяць кожному працівнику в розмірі 6,5 кг м’яса курей-бройлерів;
 • кожного робочого дня – гарячий комплексний обід вартістю 1 грн.;
 • забезпечення робочих спецодягом та спецвзуттям;
 • безкоштовний підвіз працівників на роботу/з роботи транспортом підприємства;
 • можливість навчатись працівникам та їхнім дітям за рахунок підприємства у вищих навчальних закладах України всіх типів власності;
 • щорічна премія найкращим працівникам підприємства за результатами роботи за попередній рік;
 • відзначення кожних півроку найкращих працівників підприємства занесенням на Дошку пошани з щомісячним додатковим преміюванням протягом 6 місяців;
 • у випадку важкої хвороби працівника підприємства чи членів його родини надається матеріальна допомога на лікування;
 • надається матеріальна допомога працівникам на ритуальні послуги при похованні близьких родичів;
 • забезпечення новорічними подарунками дітей працівників підприємства до 14 років;
 • кожному працівнику до Новорічних свят та кожній жінці до свята 8 Березня вручається подарунковий набір від підприємства;
 • на підприємстві успішно запроваджені та працюють програми для працівників «Молодий спеціаліст», «Кадровий резерв»;
 • Молодих спеціалістів та працівників підприємство забезпечує тимчасовим та постійним житлом. На сьогодні до послуг спеціалістів чотири гуртожитки, два багатоквартирні житлові будинки.

Корпоративна соціальна відповідальність

Реалізація соціальних та благодійних проектів на Канівщині та в цілому в Черкаській області є одним із стратегічних напрямків діяльності підприємства. Саме тому Миронівська ПФ ініціює/бере участь/долучається до цілого ряду заходів, що є корисними й важливими для розвитку конкретних територій та громад, а також заходів на підтримку і мотивацію працівників підприємства.

 Заходи зовнішньої КСВ

У цілому на заходи зовнішньої КСВ у 2016 році витрачено понад 8 млн. грн.

Одним із найбільших напрямків корпоративної соціальної відповідальності є соціальні угоди із сільськими радами Канівського району. Зокрема, у 2016 році Миронівською ПФ укладено соціальних угод на суму понад 2,1 млн. грн. За рахунок цього у селах семи сільських рад реалізовано ряд проектів, пов’язаних з діяльністю закладів освіти, культури, спорту, медицини, соціального захисту, а також розвитку інфраструктури.

Не менш важливий напрям – підтримка та співпраця з громадою м. Канева. З цією метою, у 2016 році другий рік поспіль «Миронівська птахофабрика» виступила генеральним спонсором свята до Дня міста. Також протягом року неодноразово надавалась підтримка кільком освітнім закладам міста у проведенні ремонтів, закупівлі необхідних матеріалів, обладнання тощо.

Важливим проектом у соціальній діяльності ПрАТ «Миронівська птахофабрика» є підтримка обороноздатності країни та допомога учасникам АТО. Так, у 2016 році підприємством сплачено до державного бюджету понад 4,8 млн. грн. військового збору. Крім того, тривала співпраця підприємства з Канівською спілкою учасників АТО, військкоматом, волонтерськими організаціями. А одним із найкрупніших проектів в цьому напрямі стала участь підприємства у відродженні військової частини №1402 у м. Золотноша, де нині дислокується 156-й Донецький зенітний ракетний полк. А саме, Миронівська ПФ допомогла у відновленні військового плацу.

Важливий вектор соціальної діяльності МПФ – підтримка соціально незахищених категорій населення. Так, протягом 2016 року надавалась продукція на харчування: підопічних територіального центру Канівського району; хворих у Канівській ЦРЛ; школярів у школах району тощо. Крім того, налагоджена регулярна співпраця з громадськими організаціями Канівщини, завдяки чому надається допомога коштами та продукцією відповідним категоріям населення (чорнобильці, ветерани, діти учасників АТО, малозабезпечені родини тощо).

Долучається Миронівська ПФ і до підтримки спорту на Канівщині. Так, футбольній команді «Росава – Наша Ряба» із с. Степанці надавалась фінансова допомога для проведення ігор протягом сезону, виділено кошти на закупівлю електронного табла на стадіоні у Степанцях тощо. Також закуплено спортивну форму для волейбольної команди дівчат ЗОШ №4 м. Канів.

Заходи внутрішньої КСВ

Поряд із територіальними громадами та іншими зацікавленими сторонами, не менш важливою категорією для підприємства є працівники МПФ. Протягом року для них було проведено цілий ряд мотиваційних та заохочувальних заходів, покликаних не лише відзначити працю й заслуги людей, а й розвинути та зміцнити корпоративний дух, культивувати ставлення до людини як найціннішого ресурсу підприємства та МХП в цілому.

З цією метою варто відзначити наступні заходи:

– до Дня матері нараховано премії багатодітним матерям – працівницям підприємства. Всього премії отримали 94 жінки;

– до Дня захисту дітей нараховано премії учасникам АТО – працівникам підприємства на дітей. Всього премії отримали 90 осіб;

– до Дня захисника України вручено премії 55 демобілізованим учасникам АТО – працівникам підприємства;

– до Дня працівників сільського господарства вручено подарункові сертифікати 75 найкращим працівникам підприємства за сумлінну працю;

– до Дня Святого Миколая для дітей працівників підприємства закуплено новорічні подарунки. Всього охоплено 2119 дітей;

– до Нового року для працівників підприємства закуплено подарункові набори (коробка цукерок та шампанське). Всього охоплено 2668 працівників підприємства;

– організовано оздоровлення у Трускавці для 36 працівників підприємства;

– організовано екскурсії до Львова для 27 працівників КзПКБ;

– в якості нематеріальної мотивації протягом року працівники залучалися до участі у Дні довкілля, Дні вишиванки, Велодні, екскурсії до Канівського природного заповідника та інших заходів.

Податкові відрахування у 2016 році

За підсумками 2016 року, ПрАТ «Миронівська птахофабрика» сплачено податків до бюджетів різних рівнів на суму понад 315 млн. грн.

У відповідності до норм чинного законодавства, більшу частину коштів було відраховано до державного бюджету. Однак значні фінансові ресурси надійшли і до місцевих бюджетів Канівщини – понад 60 млн. грн.

Питома вага податкових надходжень від МПФ, що надійшли до районного бюджету Канівського району за 2016 рік, склала 45,1% або 35,8 млн. грн. При цьому ПДФО склав 34,3 млн. грн. (61,1% від загальних надходжень даного податку до бюджету Канівського району).

 

Директор ПрАТ «Миронівська птахофабрика» –

                                                                                            ФОРОСТЯНА Ольга Миколаївна

Контактна інформація:

Офіс: вул. Енергетиків, 245, м. Канів, Черкаська обл.

Телефон приймальні: (04736) 3 85 23

Директор Комплексу з переробки курчат-бройлерів –

                                                                                             АДАМЧУК Віталій Борисович

 Офіс: вул. Польова, 1 с. Степанці, Канівський район,Черкаська обл.

Телефон приймальні: (04736) 3 00 20